Amsterdam | ||
---|---|---|
11 | ||
Een Beijnes 3G en een BN 12G tram op het Surinameplein | ||
Een LHB 10G tram op het Koningsplein | ||
Een Siemens Combino tram bij halte Nieuwezijdskolk |
- Route: Curaçaostraat · Surinameplein · Rhijnvis Feithstraat · Jan Pieter Heijestraat Zuid · Overtoom/Eerste Constantijn Huygensstraat · Leidseplein · Prinsengracht West · Keizersgracht West · Koningsplein · Spui West · Dam West · Nieuwezijdskolk · Centraal Station
Lijn 11 was een voormalige tramlijn in Amsterdam. Dit lijnnummer werd nog af en toe gebruikt bij evenementenvervoer naar Station RAI. De eerste lijn 11 werd ingesteld op 12 maart 1904 en had toen de route: Centraal Station · Damrak · Dam · Rokin · Muntplein · Rembrandtplein · Utrechtsestraat · Frederiksplein · Sarphatistraat · Weesperplein · Weesperpoortstation. In 1906 werd lijn 11 verlengd via Oosterpark en Linnaeusstraat naar Muiderpoortstation. Tussen 1944 en 1948 reed lijn 11 niet.
Vanaf 1948 verscheen lijn 11 weer, maar nu op de route Centraal Station · Geldersekade · Nieuwmarkt · Waterlooplein · Plantage Middenlaan · Mauritskade · Oosterpark naar de Insulindeweg. Na ruim zes jaar was het weer afgelopen. In 1955 werd lijn 11 vervangen door een busdienst. De nog vrij nieuwe route via de Insulindeweg werd opgebroken, om 25 jaar later weer herlegd te worden als onderdeel van de nieuwe trambaan naar het Flevopark.
Tussen 1993 en 1996 was er een spitslijn 11 die op een deel van lijn 1 tussen het Centraal Station en Surinameplein reed, omdat de frequentie van lijn 1 was verlaagd. Toen lijn 1 weer frequenter over de hele route ging rijden verdween het lijnnummer 11 weer.
Later werd bij speciale gelegenheden het lijnnummer nog af en toe gebruikt.
- Route: Station RAI · Europaplein · Victorieplein · Ceintuurbaan · Museumplein · Leidseplein · Centraal Station
Sinds 22 juli 2018 rijdt lijn 11 weer.
Externe links[]