Den Haag | ||
---|---|---|
17 | ||
Een BN GTLII tram bij de halte Station Rijswijk | ||
Een BN GTL tram op de halte Eikelenburg | ||
Een BN GTL tram in de Sir Winston Churchilllaan | ||
Een Siemens Avenio tram op tijdelijk eindpunt Korte Voorhout |
- Route: Wateringen · Parijsplein · Eikelenburg · Aletta Jacobsstraat · Weidedreef · Admiraal Helfrichsingel · In de Bogaard · Station Rijswijk · Treubstraat · Volmerlaan · Patentlaan · Handelskade · Generaal Spoorlaan · Van Vredenburchweg · Jonckbloetplein · Lorentzplein · Oudemansstraat · Leeghwaterplein · Station HS · Rijswijkseplein (noord) · Weteringplein · Centraal Station
De huidige lijn 17 is in dienst gesteld op 4 januari 1999. Omdat de gehele route nog niet klaar was is de opening in twee delen gegaan. Het begon met Centraal Station "hoog" · Plaspoelpolder (via de Visseringlaan) met op 23 augustus 1999 de verlenging naar Wateringse Veld.
- Tussen 31 mei en 2 september 2001 reed lijn 17 via Madurdam naar Scheveningen omdat lijn 1 drie maanden was opgeheven wegens renovatiewerkzaamheden aan en langs de route van lijn 1.
- Op 3 september 2001 is de route gewijzigd in Wateringse Veld · Statenkwartier. Sinds 22 april 2007 geldt de huidige route.
- Vanaf 4 juli 2015 rijdt lijn 17 wegens wegens werkzaamheden, een omleidingsroute tussen haltes Weteringplein en Gravenstraat. Er wordt gereden via haltes CS/Schedeldoekshaven · Kalvermarkt · Centrum.
- Op 2 mei 2016 is de route van lijn 17 gewijzigd omdat er met Siemens Avenio's gereden wordt. Lijn 17 rijdt niet meer naar Statenkwartier, lijn 16 neemt dat deel van de route over. De route werd ingekort tot halte Korte Voorhout, waar een tijdelijke keermogelijkheid aangelegd is. Zodra de werkzaamheden rondom het Voorhout zijn afgerond, volgt nog een routewijziging.
- Op 30 januari 2017 werd de route weer veranderd. Na halte CS/Schedeldoekshaven werd via o.a. Spui naar halte Kalvermarkt gereden om weer terug te rijden naar Wateringen.
- Op 3 april 2017 werd de route weer veranderd.
- Van 1 juli 2017 tot 29 januari 2018 was de route van lijn 17 tijdelijk veranderd wegens werkzaamheden bij Station HS. Tussen Oudemansstraat en Rijswijkseplein (noord) werd er gereden via Goudriaankade en Waldorpstraat/Station HS.
- Op 29 januari 2018 wordt de route van lijn 17 weer gewijzigd. Na halte Centraal Station wordt er geen lus meer gereden door het centrum, maar doorgereden als lijn 15 naar Nootdorp.