Brussel | ||
---|---|---|
39 | ||
Een BN PCC tram op het eindpunt Montgomery | ||
Een BN PCC tram op de halte De Burbure |
- Route: Montgomery · G.J. Martin · Leopold II · Julius Cesar · Groene Hond · Woluwe · Museum voor het Stedelijke Vervoer te Brussel · de Villalobar · Madoux · Bosstraat · Luchtvaart · Schermkunst · Stokkel · Vriendschap · Tulpen · De Burbure · Schone Lucht · Louis Marcelis · Beek · Ter Meeren · Ban-Eik
De Brusselse lijn 39 verbindt het metrostation Montgomery met de halte Ban-Eik in het Vlaamse Wezembeek-Oppem.
Bijzonderheden[]
Lijn 39 is een streektramlijn die het oosten van Brussel verbindt met de Vlaamse oostrand, met name Kraainem en Wezembeek-Oppem. De eindhalte Montgomery ligt in een ondergrondse keerlus, die slechts in één richting wordt bereden. Tussen Montgomery en de halte Madoux rijdt deze tramlijn samen met lijn 44, die ook al naar de oostrand rijdt. Beide tramlijnen worden door de MIVB 'Express'-tramlijnen genoemd, aangezien ze bijna volledig in een eigen tracé rijden. De snelheid van deze tramlijnen komt dus in de buurt van die van een volwaardige premetrolijn.
Bij de grootschalige herstructurering van het netwerk (2007-2009) werd er niets veranderd aan lijn 39.
Materieel[]
Deze tramlijn wordt vooral gereden met oudere (niet-gelede) PCC-trams van het type 70xx/71xx. Ook iets recentere, gelede PCC-trams (serie 77xx/78xx) worden er ingezet.