Rotterdam | ||
---|---|---|
8 | ||
Een DUEWAG ZGT tram op de halte Kievitslaan | ||
Een Alstom Citadis tram bij halte Oostkousdijk | ||
Een DUEWAG ZGT tram op het Hudsonplein |
- Route: Spangen · Huygensstraat · P.C. Hooftplein · Marconiplein · Zeilmakersstraat · Van Duylstraat · Delfshaven · Spanjaardstraat · Schiemond · Oostkousdijk · Pieter de Hoochweg · Euromast/Erasmus MC · Kievitslaan · Vasteland · Leuvehaven · Beurs · Lijnbaan · Kruisplein · Centraal Station · Weena · Pompenburg · Meent · Noorderbrug · Zaagmolenbrug · Zwaanshals · Benthuizerstraat · Soetendaalseweg · Station Noord · Kootsekade · Bergpolderplein · Kleiweg
Lijn 8 in Rotterdam verbindt de wijken Spangen met het Centraal Station, het Oude Noorden en de Kleiweg. De huidige lijn 8 werd ingesteld op 28 augustus 2000 en is de vierde tramlijn in Rotterdam met dit lijnnummer.
Lijn 8 rijdt sedert 10 december 2006 dit traject. Deze route komt grotendeels overeen met de route die vroeger lijn 6 had (van 1967 tot 2000), alleen rijdt lijn 8 via het Centraal station en de Lijnbaan, waarbij lijn 6 rechtdoor over het Hofplein ging. Vóór de invoering van de metro in 1968 droeg lijn 6 op zijn beurt tot 1967 het lijnnummer 10.
Tot 31 oktober 2005 reed lijn 8 steeds ongeveer samen met lijn 7. Ze hadden hetzelfde beginpunt (Spangen) en kruisten elkaar twee keer.
De vorige tramlijn 8 had een andere route. Vanaf 2 september 1967 vormde lijn 8 de verbinding tussen de Koemarkt in Schiedam en de Laan van Nooitgedacht in Kralingen. Een groot deel van de toen opgeheven lijn 17 werd hierin opgenomen. Na de opening van de Calandlijn in 1982 werd lijn 8 ingekort tot Station Blaak en opgeheven op 26 april 1986.
Op deze lijn rijden nu alleen wagens uit de 2e Citadis-serie.